Pytanie:
Włączanie flagi GPS w preferencjach Androida: jaki jest wpływ baterii?
Marcovena
2011-02-17 17:47:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nawet jeśli jest wiele pytań dotyczących Androida i GPS, moje wątpliwości są naprawdę związane z ustawieniami lokalizacji na poziomie użytkownika .

Przypuśćmy, że włączyłem ustawienia GPS, powiedzmy z widżetu Power Control, i żadna aplikacja w rzeczywistości nie żąda aktualizacji lokalizacji. Jaki jest wpływ tej sytuacji na żywotność baterii?

Czy flaga ustawień lokalizacji rozpoczyna jakąś aktywność w tle, może usługę lokalizacji ?. Czy jakaś aktywność radiowa jest zainicjowana przez włączenie flagi? czy mogę założyć, że jeśli żadna aplikacja nie zarejestruje się w celu aktualizacji, moja żywotność baterii będzie mniej więcej taka sama?

Pięć odpowiedzi:
#1
+7
mreichelt
2011-02-17 18:15:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zwykle żywotność baterii będzie taka sama. Tylko wtedy, gdy aplikacje zaczną żądać aktualizacji GPS, wpłynie to na baterię. Zmiana z Power Control to tylko skrót do blokowania / zezwalania aplikacjom na włączanie aktualizacji lokalizacji GPS.

#2
+4
jmbouffard
2011-02-17 21:06:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie powinno to mieć żadnego wpływu na żywotność baterii, jeśli nie używasz żadnej aplikacji obsługującej GPS. Jednak nic nie zabrania aplikacjom korzystania z GPS w tle, jeśli jest włączony.

Tak jest w przypadku Współrzędnych Google. Jeśli więc usługa Współrzędne jest włączona, w niektórych przypadkach będzie używać GPS-a w tle, aby znaleźć Twoją lokalizację. W takim przypadku zobaczysz wpływ na żywotność baterii.

Nie znasz innych aplikacji, które to robią.

Kiedy aplikacja używa GPS w tle, czy ikona GPS będzie wyświetlana na górnym pasku?
Wierzę, że zawsze będzie pokazywać ikonę GPS. Po włączeniu Współrzędnych mój telefon od czasu do czasu wyświetlał ikonę GPS, gdy została uruchomiona aktualizacja lokalizacji.
#3
+3
Bryan Denny
2011-02-18 02:28:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Włączenie GPS w rzeczywistości nie aktywuje GPS. Pozwala tylko aplikacjom aktywować GPS. Więc pozostawienie flagi GPS włączonej przez cały czas nie zużyje energii baterii, chyba że aplikacje aktywują GPS i pytają o aktualną lokalizację.

#4
+2
Rhapsody
2011-02-17 18:12:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie wiem, jaki jest rzeczywisty wpływ, ponieważ wiele aplikacji korzysta z usługi lokalizacyjnej (GPS lub tylko anteny telefonicznej)

Ale możesz to sprawdzić za pomocą CurrentWidget na przykład. To narzędzie daje możliwość okresowego rejestrowania zużycia baterii.

#5
+2
ale
2011-02-17 21:22:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Menu | Ustawienia | O telefonie | Użycie baterii pokaże Ci, co zużywało Twoją baterię.

Bardzo rzadko widzę tam GPS, chyba że wykonałem dużo ciężkiej pracy w Mapach Google, a nawet wtedy nie to dużo.

Spróbuj mieć na to oko i zobacz, ile baterii naprawdę zużywa Twój GPS.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...