Pytanie:
Jakiś sukces z zewnętrznymi mikrofonami do telefonów lub tabletów z Androidem?
ProjectJourneyman
2012-02-10 16:12:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jaki jest najlepszy sposób na nagranie filmu z dźwiękiem wysokiej jakości? W szczególności dotyczy to prezentacji, w której prelegent mógłby umieścić mikrofon. Wiem, że potrzebna jest aplikacja, która nagrywa z odpowiednim kodekiem, ale co z mikrofonem?

Wolałbym używać mikrofonu USB, ale mimo że Android 3.1+ obsługuje tryb hosta USB, nie działa Wydaje się, że jest to łatwe do osiągnięcia. A co z mikrofonem 3,5 mm - czy dałoby to zadowalające wyniki, czy też lepiej byłoby trzymać się wbudowanego mikrofonu? Czy którakolwiek z aplikacji do nagrywania wideo obsługuje mikrofon?

Czy Twoje urządzenie ma gniazdo mikrofonowe?
Tak i nie ... Mam kilka urządzeń testowych, powiedzmy Droid 1, który powinien współpracować z przewodowym urządzeniem głośnomówiącym. Muszę znaleźć rozdzielacz, aby używać go ze standardowym mikrofonem 3,5 mm. Jeśli wybieram trasę hosta USB, użyję Xooma lub umieszczę wersję beta Cyanogenmod9 (z ICS) na Droid 1. Wydaje się, że są problemy z używaniem wejścia liniowego audio do nagrywania wideo, z tego, co zrobiłem widziałam. Wciąż testuję.
Pięć odpowiedzi:
#1
+4
dev0
2012-02-15 15:08:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To nie jest mikrofon USB, ale znalazłem rozwiązanie dla zewnętrznego mikrofonu przez gniazdo 3,5 mm.

Spójrz na moją odpowiedź na to pytanie: Jak korzystać z zewnętrznego mikrofonu z moim Galaxy Nexus?

Dzięki zamówiłem kabel TRRS i sprawdzę jak to działa. Mój mikrofon USB miałby lepszy dźwięk, ale może to przynieść zadowalające rezultaty.
to dla mnie robi :)
mam teraz dwa mikrofony bezprzewodowe (do śpiewania itp.) w moim Galaxy Nexus :)
Kabel TRRS działa z prostym mikrofonem (szkoda, że ​​nie mam teraz żadnych dobrych mikrofonów 3,5 mm). Do testowania użyłem TapeMachine lite, ponieważ pokazuje on przebieg. Czerwone złącze mikrofonu. Niestety, nie miałem jeszcze szczęścia z używaniem go do wideo, nawet z aparatem LG.
Musisz znaleźć odpowiednie tyczki ... U mnie działa po odpowiednich słupach ... Mogę zrobić zdjęcie później, jeśli chcesz ...
#2
+4
Terry Hunte
2012-09-08 21:24:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kupiłem rozdzielacz (7,65 USD na Amazon), aby uzyskać dostęp do wejścia słuchawkowego / mikrofonu w moim HTC Thunderbolt.Mikrofon typu shotgun Audio Technica ATR6550 działa dobrze z wbudowanym oprogramowaniem kamery. Zauważ, że impedancja na tym wynosi 2200 omów, mam pół tuzina innych mikrofonów i ŻADNY z nich nie działa (niektóre mają impedancję około 1000 omów, więc może to jest problem). Więc oto co wiem:

  1. Jest to możliwe (przynajmniej z atr6550).
  2. Niezbędny rozdzielacz (tj. rozdziela gniazdo wejściowe na złącze mikrofonowe i słuchawkowe) nie jest drogi i wydaje się, że nie ma powodu używać innego złącza.
  3. Mam pół tuzina innych mikrofonów i ŻADEN z nich nie działa.
  4. Nie wiem, czy niezgodność pozostałych jest problemem impedancji, czy problem z napięciem / prądem i nie wiem, jak się tego dowiedzieć.

Oto informacje o spliterze: StarTech.com MUYHSMFF Rozgałęźnik zestawu słuchawkowego 3,5 mm 4-pin na 2x 3-pin 3,5 mm Adapter - M / F sprzedany przez: Amazon.com LLC

#3
+4
Peter
2012-12-09 21:29:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Używam interfejsu Irig Pre (30 euro / 30-40 dolarów amerykańskich), aby podłączyć dowolny mikrofon XLR do mojego HTC Wildfire. W trybie lotu mogę zrobić dobre nagrania 48 kHz mono WAV za pomocą aplikacji Taperecorder.

Kiedy wyłączam tryb lotu, czasami pojawiają się tiki i kliknięcia.

Później nie możesz edytować nagrania i konwertować go na pliki MP3.

Nie mam mikrofonu XLR, ale to wygląda na właściwą drogę. Klucz sprzętowy Irig Pre jest bardziej kompaktowy niż kabel splittera TRRS, który mam teraz (ale droższy) i pozwala na użycie lepszych mikrofonów. Będę musiał się temu przyjrzeć, zwłaszcza jeśli ulepszę mój mikrofon.
#4
+2
allerdings
2014-01-10 18:13:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mikrofon USB, jak również wszelkiego rodzaju urządzenia audio USB, wymagają hosta USB ze sterownikami dla urządzeń audio USB. W systemach Win / Mac / Linux te sterowniki są preinstalowane i możesz używać urządzenia USB Audio w sposób plug-and-play. Eksperymentowałem z różnymi sposobami korzystania z USB Audio w systemie Android i ten temat wydaje się być dość zróżnicowany.

W zależności od wersji Androida, a zwłaszcza używanego jądra, możesz lub nie być w stanie podłącz urządzenia USB przez OTG USB (On-The-Go). W przypadku większości urządzeń te szczegóły nie pojawiają się w specyfikacjach producenta i należy je przetestować ręcznie. Z moich badań wynika, że ​​urządzenia Samsung na Stock Android są najbardziej niezawodnymi urządzeniami obsługującymi USB Audio, ale jeśli zaczniesz bawić się różnymi ROMami i Kernelami, możesz wyłączyć tę funkcję.

Udało mi się nagrywać dźwięk o bardzo wysokiej jakości za pomocą Urecord i USB Audio Recorder PRO, używając standardowego Galaxy Note 2 i kilku interfejsów (Alesis io4, Shure x2u) i powiedziano mi, że Audio Evolution może również nagrywać ze źródła USB.

O ile wiem, nie istnieje aplikacja, która może nagrywać wideo, a także audio USB. I oczywiście, jeśli twoje urządzenie nie obsługuje OTG i audio USB, nie ma możliwości użycia mikrofonu USB.

powodzenia!

#5
-3
lola
2013-10-07 19:10:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Gdy przełączysz Androida w tryb samolotowy, musisz przejść do ustawień i przełączyć go w tryb słuchawek mp3, wygląda na to, jak wrażliwy jest twój android. A jeśli twój android nie jest wrażliwy, musisz połączyć się z siecią Androida.

Trudno mi jest zrozumieć znaczenie twojej odpowiedzi, najwyraźniej nie pasuje do pytania. Nie używaj też rozmytego angielskiego


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...